Mikołajkowe spotkanie z podopiecznymi Domu Dziecka - Profilaktyka - KPP Ostrzeszów

Profilaktyka

Mikołajkowe spotkanie z podopiecznymi Domu Dziecka

W mikołajkowe popołudnie policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie odwiedzili podopiecznych Domu Dziecka w Ostrzeszowie, którym przekazali drobne upominki.

W dniu 06.12.2017 roku funkcjonariusze ostrzeszowskiej komendy udali się do Domu Dziecka w Ostrzeszowie, aby spotkać się z podopiecznymi przebywającymi na terenie placówki. Podczas wizyty policjanci rozmawiali z dziećmi i młodzieżą o bezpieczeństwie w ruchu drogowym ze zwróceniem szczególnej uwagi na poruszanie się po drogach przez pieszych i rowerzystów. Wskazano również negatywne zachowania uczestników ruchu drogowego, które często przyczyniają się do zaistnienia nieprzyjemnych zdarzeń na drodze takich jak kolizja czy wypadek.

Miłym akcentem spotkania z podopiecznymi było przekazanie im drobnych upominków w postaci owoców i słodyczy. W ramach trwającej tego dnia akcji "Dzień Odblasków 2017" wychowankom przekazano elementy odblaskowe wskazując, jak ważne jest używanie odblasków poza obszarem zabudowanym jak również zachęcano do noszenia ich w terenie zabudowanym, zwłaszcza w miejscach nieodpowiednio oświetlonych.

Na zakończenie funkcjonariusze przekazali wszystkim obecnym życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, życząc im przede wszystkim świąt wypełnionych ciepłem, wzajemnym zrozumieniem i dobrem płynącym z serca drugiego człowieka.

Ostrzeszowska komenda dziękuje ludziom dobrej woli, którzy poprzez przekazanie darów przyczynili się do sprawienia przyjemności podopiecznym ostrzeszowskiego Domu Dziecka. Dziękujemy także wychowankom i gronu pedagogicznemu za miłe przyjęcie oraz otrzymane upominki. 

 

Autor: Magdalena Hańdziuk