Profilaktyka

Z wizytą w oddziale przedszkolnym przy Szkole Podstawowej w Szklarce Przygodzickiej

Profilaktyk społeczny ostrzeszowskiej komendy spotkał się we wtorkowe przedpołudnie z dziećmi z oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Szklarce Przygodzickiej.

W dniu dzisiejszym, tj. 16.01.2018 roku profilaktyk społeczny z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie, mł. asp. Magdalena Hańdziuk, spotkała się z dziećmi w wieku 3-6 lat uczęszczających do odziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Szklarce Przygodzickiej.

Tematem przewodnim spotkania była edukacja z zakresu bezpieczeństwa podczas poruszania się po drogach oraz podczas przewożenia pojazdami. Przypomniano również najmłodszym jak ważne jest stosowanie elementów odblaskowych, zwłaszcza na terenach, gdzie nie ma chodników i ruch pieszych odbywa się poboczem drogi.

Dzieciom uczestniczącym w spotkaniu przybliżono zawód policjanta prezentując obowiązkowe wyposażenie, w  jakie powinien być wyposażony funkcjopnariusz pełniący służbę oraz przypomniano numery alarmowe do poszczególnych instytucji, tj. policja, straż pożarna i pogotowie ratunkowe.

Na zakończenie spotkania przedszkolakom przekazano elementy odblaskowe w postaci zawieszek.

 

Autor: Magdalena Hańdziuk