Profilaktyka

OTWARCIE KOLEJNEGO SEZONU ROWEROWEGO W PRZEDSZKOLU NR 5 „SŁONECZNY ZAKĄTEK”

W dniu 18 maja 2018 roku w Przedszkolu „Słoneczny Zakątek” w Ostrzeszowie odbyło się coroczne otwarcie sezonu rowerowego, na którym nie zabrakło przedstawicieli ostrzeszowskiej komendy.

W dniu 18 maja 2018 roku dzielnicowi z ostrzeszowskiej komendy uczestniczyli corocznym otwarciu sezonu rowerowego na terenie Przedszkola nr 5 w Ostrzeszowie. Mieszczące się tam Miasteczko Ruchu Drogowego powstało w roku 2012 z inicjatywy Stowarzyszenia Radość Dziecka, ale swój wkład w powyższe przedsięwzięcie mieli również rodzice oraz grono pedagogiczne.

Spotkanie rozpoczęło się przygotowaną częścią artystyczną podczas, której dzieci poprzez krótkie inscenizacje, wierszyki i piosenkę przypomniały zasady bezpiecznego poruszania się po drogach i ważnym elemencie dotyczącym znajomości numerów alarmowych oraz znaków drogowych.

Kluczowym punktem spotkania było sprawdzenie przez przedstawiciela policji wiedzy przedszkolaków z zakresu ruchu drogowego, poprzez zadanie przygotowanych pytań i zagadek. Umiejętności i wiedza dzieci została nagrodzona w postaci upominków ufundowanych przez Przedszkole nr 5 oraz Stowarzyszenie Radość Dziecka i Komendę Powiatową Policji w Ostrzeszowie.

Obchody zakończyły się rozstrzygnięciem i wręczeniem nagród w ogłoszonym międzyprzedszkolnym konkursie na Projekt Odblasku. Wybór laureatów był bardzo trudny, gdyż wszystkie prace wykonane były z dużą starannością.

Decyzją komisji przyznano następujące miejsca:

- I miejsce - Olgierd Palczewski (Przedszkole nr 5 „Słoneczny Zakątek”),

- II miejsce –  Zuzia Ślęzak i Sara Sibińska (Przedszkole nr 5 „Słoneczny Zakątek” w Ostrzeszowie)

- III miejsce -  Kacper Brylak  (Przedszkole w Rogaszycach).

Komisja konkursowa postanowiła wyróżnić dwie prace: Hani Jasiak (Przedszkole w Rogaszycach) oraz Leny Krawiec  (Przedszkole nr 5 „Słoneczny Zakątek” w Ostrzeszowie).

Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy oraz nagrody.

 

Autor: Magdalena Hańdziuk