Przedwakacyjne spotkanie w Szkole Podstawowej w Bobrownikach - Profilaktyka - KPP Ostrzeszów

Profilaktyka

Przedwakacyjne spotkanie w Szkole Podstawowej w Bobrownikach

Realizując zadania wynikające z wojewódzkich i rządowych programów prewencyjnych z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym profilaktyk społeczny ostrzeszowskiej komendy cyklicznie uczestniczy w spotkaniach z dziećmi i młodzieżą uczęszczającymi do placówek oświatowych na terenie powiatu ostrzeszowskiego.

W dniu 11 czerwca br. profilaktyk społeczny ostrzeszowskiej komendy mł. asp. Magdalena Hańdziuk uczestniczyła w spotkaniu z uczniami  ze Szkoły Podstawowej w Bobrownikach.

Uwagę najmłodszych zwrócono na zasady bezpiecznego zachowania się podczas spędzania wolnego czasu podczas zbliżających się wakacji oraz przy pracach. Na spotkaniu nie zabrakło aspektów bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w tym podczas przewożenia pojazdami przez osoby dorosłe, jak również stosowania zasady organiczonego zaufania w stosunku do osób nieznanych.

W trakcie spotkania dzieciom zaprezentowano radowóz policyjny oraz omówiono zawód policjanta.

Uwieńczeniem przedwakacyjnej pogadanki było przypomnienie jak ważne jest stosowanie elementów odblaskowych podczas poruszania się po drodze, które to dzięki przekazaniu przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Kaliszu rozdano najmłodszym.

 

Autor: Magdalena Hańdziuk