IV Piknik Rodzinny - Turnieje, Festyny, Konkursy - KPP Ostrzeszów

Turnieje, Festyny, Konkursy

IV Piknik Rodzinny

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie byli jednym ze współorganizatorów IV Pikniku Rodzinnego, który w minioną niedzielę odbył się na terenie placu zabaw przy ul. Malińskiego w Ostrzeszowie.

W minioną niedzielę, tj. 10.09.2017 roku, na terenie placu zabaw przy ul. Malińskiego w Ostrzeszowie odbył się IV Piknik Rodzinny zorganizowany przez Zarząd Dzielnicy nr 3. Również policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie w ramach autorskiego programu prewencyjnego pt. „Seniorzy i młodzież – dwa pokolenia, jeden cel” przyłączyli się do organizacji przedsięwzięcia promując w ten sposób pozytywny wizerunek Policji oraz edukując dzieci i młodzież, a także społeczność lokalną w zakresie bezpiecznych zachowań.

Poprzez zabawę, policjanci z Wydziału Prewencji ostrzeszowskiej komendy przekazywali dzieciom wiedzę z zakresu zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zachowania się w stosunku do nieznanych osób oraz podkreślali, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych.

Podczas festynu przeprowadzono również akcję znakowania rowerów. Dzięki temu kolejnych 28 jednośladów znalazło się w rejestrze umożliwiającym dotarcie do właściciela roweru w przypadku jego znalezienia.

Za udział w przygotowanych konkurencjach, uczestnicy otrzymali drobne upominki w postaci elementów odblaskowych oraz artykułów szkolnych.

Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie serdecznie dziękuje przewodniczącej dzielnicy nr 3 p. Krystynie Rajskiej za możliwość uczestnictwa w przedsięwzięciu.

 

M.H.