Turnieje, Festyny, Konkursy

I Zawody Pływackie o Puchar Prezesa Zakładu Energetyki Cieplnej w Ostrzeszowie

Promowanie aktywnego stylu życia oraz bezpiecznych zachowań nad wodą było głównym celem organizacji I Zawodów Pływackich o Puchar Prezesa Zakładu Energetyki Cieplnej w Ostrzeszowie, które w miniony piątek odbyły się na pływalni "Oceanik" w Ostrzeszowie

W dniu 08.12.2017 roku na terenie krytej pływalni "Oceanik" w Ostrzeszowie odbyły się I Zawody Pływackie o Puchar Prezesa Zakładu Energetyki Cieplnej w Ostrzeszowie zorganizowane przez Komendę Powiatową Policji w Ostrzeszowie oraz Zakład Energetyki Cieplnej w Ostrzeszowie w ramach projektu "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą".

Tego dnia na terenie pływalni, oprócz drużyn, które przystąpiły do zawodów, znajdowały się również osoby przebywające na obiekcie w celach rekreacyjnych. To właśnie ich policjanci informowali jak należy w sposób bezpieczny zachowywać się na akwenach wodnych oraz że szczególną uwagę należy zwracać na kąpiące się dzieci. Wskazywano też, że korzystanie z tego rodzaju obiektów niezgodnie z obowiązującym tam regulaminem może skutkować poniesieniem przez nas konsekwencji cywilno-prawnych.

Głównym celem jaki przyświecał organizatorom było jednak promowanie aktywnego stylu życia oraz wskazywania młodym osobom alternatyw spędzania wolnego czasu, ale przede wszystkim podkreślenie jak ważnym elementem jest odpowiednie zachowanie się osób podczas wypoczynku nad wodą.

Adresatami zawodów byli zarówno policjanci jak i przedstawiciele instytucji, które na co dzień współpracują z Policją, a swoją obecnością organizatorów zaszczycili Przewodniczący Rady Miasta i Gminy w Ostrzeszowie p. Edward Skrzypek oraz insp. Dariusz Bieniek Komendant Miejski Policji w Kaliszu.

Do wodnych zmagań przystąpiły 4 drużyny i były to:

- Komenda Miejska Policji w Kaliszu

- Komenda Powiatowa Policji w Oleśnicy

- Ratownictwo Medyczne "Wawrzyniak"

- Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie

Rozgrywka odbywała się w trzech kategoriach: pływanie indywidualne kobiet na dystansie 25 metrów, pływanie indywidualne mężczyzn na takim samym dystansie oraz sztafeta, której wymogiem było wystawienie 4-osobowej drużyny w skład której musiały wejść dwie kobiety oraz dwóch mężczyzn.  

Zawody przebiegały w duchu dobrej zabawy, ale także rywalizacji między zawodnikami z poszczególnych drużyn. Najlepszym zespołem okazali się policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu, którzy stanęli na najwyższym podium we wszystkich trzech kategoriach.

Wyniki poszczególnych rozgrywek przedstawiały się następująco:

- 25 metrów kobiet

I miejsce - Karolina Radomska KMP Kalisz

II miejsce - Marta Wawrzyniak KPP Ostrzeszów

III miejsce - Joanna Perek KMP Kalisz

- 25 metrów mężczyzn:

I miejsce - Mariusz Mazur KMP Kalisz

II miejsce - Piotr Tann KMP Kalisz

III miejsce - Łukasz Michalak KPP Ostrzeszów

- sztafeta:

I miejsce  - Komenda Miejska Policji w Kaliszu

II miejsce - Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie

III miejsce - Komenda Powiatowa Policji w Oleśnicy

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim, dzięki życzliwości których możliwa była organizacja kolejnej imprezy sportowej, a także reprezentantom poszczególnych drużyn za udział w zawodach żywiąc nadzieję, że spotkamy się ponownie za rok.

Zapraszam również do obejrzenia materiału filmowego z zawodów:

https://www.youtube.com/watch?v=wQqi6MeGupU

 

Autor: Magdalena Hańdziuk