Turnieje, Festyny, Konkursy

asp. Marcin Jastrzębski zwycięzcą etapu powiatowego konkursu dla dzielnicowych

W minioną środę w Komendzie Powiatowej Policji w Ostrzeszowie przeprowadzono eliminacje konkursu skierowanego do dzielnicowych na działania profilaktyczne w rejonach służbowych. Zwycięzcą na szczeblu powiatowym został asp. Marcin Jastrzębski z Rewiru Dzielnicowych w Kobylej Górze

W dniu 21.02.2018 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Ostrzeszowie odbyły się eliminacje na szczeblu powiatowym konkursu dla dzielnicowych na działania profilaktyczne prowadzone w rejonie służbowym. Zadaniem policjantów było przygotowanie prezentacji dotyczącej realizowanych bądź planowanych działań profilaktycznych na podległych rejonach służbowych.

Tematem przewodnim prac były przede wszystkim zagrożenia wynikające z realizowanych przez dzielnicowych planów priorytetowych. Przygotowano je w oparciu o analizę stanu bezpieczeństwa oraz z wykorzystaniem informacji naniesionych za pomocą aplikacji Krajowe Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Zwycięską pracą okazał się projekt pt. "Zagrożenia nad zalewem Blewązka w Kobylej Górze", przygotowany przez starszego dzielnicowego asp. Marcina Jastrzębskiego z Rewiru Dzielnicowych w Kobylej Górze, który oprócz elementów opisowych, zawierał materiał fotograficzny oraz filmowy z działań realizowanych na podległym rejonie służbowym.

Kolejnym etapem konkursu jest zaprezentowanie pracy przez drużynę składającą się z dzielnicowego oraz policjanta realizującego zagadnienia z zakresu profilaktyki społecznej, podczas konkursu na szczeblu wojewódzkim, który w miesiącu marcu br. odbędzie się na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

 

Autor: Magdalena Hańdziuk