Turnieje, Festyny, Konkursy

Dzień Dziecka połączony z działaniami profilaktycznymi pt. "Bądź bezpieczny w podróży"

W środowe przedpołudnie Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie zorganizowała festyn z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka. Był on także doskonałą okazję do przeprowadzenia działań profilaktycznych pt. "Bądź bezpieczny w podróży".

W dniu 30.05.2018 roku ostrzeszowski rynek wypełnił się dziećmi i młodzieżą z placówek oświatowych działających na terenie miasta Ostrzeszów. Zorganizowany przez Komendę Powiatową Policji w Ostrzeszowie coroczny festyn z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka otworzyli przedstawiciele lokalnych samorządów oraz instytucji współpracujących z Policją w osobach Burmistrza M. i Gm. w Ostrzeszowie p. Mariusza Witka, Starosty Ostrzeszowskiego p. Lecha Janickiego oraz jego zastępcy p. Adama Mickiewicza, a także p. Zofii Witkowskiej V-ze Prezesa Stowarzyszenia "Bezpieczny Powiat" w Ostrzeszowie. To dzięki ich wsparciu zostały zapewnione dzieciom i młodzieży atrakcje w postaci symulatora dachowania, symulatora do bezpiecznej jazdy czy zamku dmuchanego dla najmłodszych, z których to zarówno dzieci, młodzież jak i osoby spacerujące po ostrzeszowskim rynku, mogły skorzystać nieodpłatnie. Wśród osób otwierających przedsięwzięcie nie zabrakło Komendanta Powiatowego Policji w Ostrzeszowie mł. insp. Andrzeja Harasia oraz Z-cy Naczelnika Wydziału Prewencji ostrzeszowskiej komendy asp. sztab. Mikołaja Grygowskiego.

W tym roku festyn został połączony z działaniami profilaktycznymi pt. "Bądź bezpieczny w podróży" w związku z długim weekendem, w przed dzień którego odbyła się impreza. Współorganizatorem przedsięwzięcia była Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie.

Zadaniem symulatora dachowania była edukacja w zakresie przestrzegania przepisów dotyczących zapinania pasów bezpieczeństwa podczas jazdy oraz jak bardzo narażamy swoje zdrowie i życie w przypadku braku ich podczas zaistnienia zdarzenia drogowego, w tym pokazanego dachowania. Symulator do bezpiecznej jazdy miał za zadanie wskazanie użytkownikom dróg jak w prawidłowy sposób należy zachować się w przypadku wystąpienia niebezpiecznej sytuacja na drodze oraz jak w prawidłowy sposób się po niej poruszać.

Największym zainteresowaniem wśród najmłodszych cieszył się dmuchany zamek oraz atrakcje przygotowane przez strażaków w postaci zadymionego namiotu, z którego trzeba było uratować pozostawione tam misie oraz domek strażacki, który pozwalał nabyć umiejętności w gaszeniu pożaru.

Festyn urozmaiciły występy przedszkolaków oraz dzieci ze Szkół Podstawowych nr 1, 2 i 3 w Ostrzeszowie za co serdecznie dziękujemy przede wszystkim dzieciom, które otrzymały drobne upominki oraz ich opiekunom. 

Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie dziękuje Zgromadzeniu Sióstr Nazaretanek w Ostrzeszowie  za nieodpłatne użyczenie sprzętu nagłośnieniowego oraz firmie Nawrot Sp. z o.o. - dealer Renault i Dacia za przekazanie materiałów profilaktycznych.

Organizatorzy żywią nadzieję, że dzięki wspólnemu spotkaniu przy ostrzeszowskim ratuszu, choć przez chwilę rytm naszego życia zwolnił swój bieg, pozwolił zatrzymać się i dostrzec drugiego człowieka, a z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka życzą wszystkim, zarówno tym małym jak i dużym, życia bez smutku i łez, życia bez przemocy i uzależnień.

 

Autor: Magdalena Hańdziuk