IV Festyn Rodzinny pt. "Bezpieczny powrót do szkoły" - Turnieje, Festyny, Konkursy - KPP Ostrzeszów

Turnieje, Festyny, Konkursy

IV Festyn Rodzinny pt. "Bezpieczny powrót do szkoły"

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie po raz czwarty wzięli udział w Festynie Rodzinnym odbywającym się corocznie w miejscowości Mączniki, którego celem jest propagowanie bezpiecznych zachowań na drodze jak i w innych sytuacjach zagrożenia.

W minioną niedzielę tj. 19.08.2018 w miejscowości Mączniki odbył się IV Festyn Rodzinny pt. "Bezpieczny powrót do szkoły" zorganizowany przez p. Radosława Gatkowskiego, w którym udział wzięli funkcjonariusze ostrzeszowskiej komendy.

Podczas tegorocznego spotkania na sali OSP profilaktyk społeczny mł. asp. Magdalena Hańdziuk przypomniała o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach w związku ze zbliżającym się rokiem szkolnym. W tym celu dla uczestników przygotowano krótki quiz mający za zadanie sprawdzić wiedzę najmłodszych m. in. z zakresu znajomości znaków drogowych czy bezpiecznych zachowań nie tylko na drodze. Do konkurencji przystąpiły dwuosobowe drużyny mieszane, które za udział w konkursie zostały nagrodzone drobnymi upominkami. Pozostałym dzieciom uczestniczącym w festynie przekazano elementy odblaskowe przekazane ostrzeszowskiej komendzie policji przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Kaliszu.

Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie dziękuje organizatorom za zaproszenie do udziału w festynie i żywi nadzieję, że przekazane podczas spotkania rady pozwolą dzieciom i młodzieży uniknąć niebezpiecznych zachowań.

 

Autor: Magdalena Hańdziuk