Festyn (25.06.2014) - Turnieje, Festyny, Konkursy - KPP Ostrzeszów

Turnieje, Festyny, Konkursy

Festyn (25.06.2014)

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie wzięli udział w organizowanym przez Dom Pomocy Społecznej w Marszałkach pikniku. Policjanci przygotowali dla pensjonariuszy szereg atrakcji.

W dniu 25.06.2014 w Domu Pomocy Społecznej w Marszałkach odbył się już VIII Piknik w Ogrodzie Różanym, w którym uczestniczyli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie.

Funkcjonariusze przygotowali dla pensjonariuszy małą niespodziankę – pokaz tresury psa. Pokaz przeprowadził sierżant sztabowy Szymon Wojda - przewodnik psa służbowego ze swoim psem patrolowo-tropiącym Ambosem. Uczestnicy festynu również mieli możliwość zadania kilku pytań jak wygląda praca Ambos podczas służby oraz usłyszeć kilka dobrych wskazówek jak się zachować, gdy agresywny pies atakuje.

Jednocześnie wszystkie osoby biorące udział w festynie miały możliwość obejrzenia radiowozu z bliska i od środka. Uczestnicy festynu zadawali pytania dotyczące specyfiki zawodu policjanta oraz przygotowania do służby.

W trakcie festynu funkcjonariusze przeprowadzili szereg rozmów z uczestnikami, w trakcie których omówiona została kwestia bezpieczeństwa. Dodatkowo uczestnicy otrzymali gadżety odblaskowe, ze szczególnym zwróceniem ich uwagi na fakt, jak bardzo ważne są znaczki odblaskowe, gdy jesteśmy uczestnikami w ruchu drogowym. W związku z tym, że wielu pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej porusza się rowerami zostali oni doposażeni w kamizelki odblaskowe.

Uczestnictwo policjantów Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie było dla wielu osób wyjątkową atrakcją, gdyż mieszkający na co dzień w Domu Pomocy Społecznej ludzie często nie wychodzą poza mury DPSu. Tym samym kontakt z funkcjonariuszami dla osób tam mieszkających był wyjątkową okazją do zapoznania się ze specyfiką pracy policjantów.

Jednocześnie w festynie brał udział właściwy miejscowo dzielnicowy, który przekazał osobom pracującym i zamieszkującym Dom Pomocy Społecznej numer swojego telefonu.