Turniej "Jak żyć zdrowo i bezpiecznie" - Turnieje, Festyny, Konkursy - KPP Ostrzeszów

Turnieje, Festyny, Konkursy

Turniej "Jak żyć zdrowo i bezpiecznie"

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie uczestniczyli w Turnieju pod nazwą "Jak żyć zdrowo i bezpiecznie". Akcja zorganizowana była dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu powiatu ostrzeszowskiego. Autorem przedsięwzięcia było Stowarzyszenie "Bezpieczny Powiat" w Ostrzeszowie.

W dniu 12 maja 2016r. w Kobylej Górze odbył się XI Powiatowy Turniej  pod hasłem "Jak żyć zdrowo i bezpiecznie" zorganizowany dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjalnych powiatu ostrzeszowskiego.

Autorem przedsięwzięcia, jak co roku jest Stowarzyszenie "Bezpieczny Powiat" w Ostrzeszowie. Również i w bieżącym roku do akcji przyłączyli się policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie oraz inne służby ratunkowe i instytucje działające na rzecz bezpieczeństwa między innymi dzieci i młodzieży. 

Stróże prawa biorąc pod uwagę tegoroczne hasło turnieju, przygotowali dla uczestników pytania z zakresu bezpiecznego poruszania się rowerem, podstawowej znajomości ze znaków drogowych oraz w zakresie udzielenia pierwszej pomocy.