PRĘDKOŚĆ - ZERO TOLERANCJI - podsumowanie 19 marca 2017r. - Ruch Drogowy - KPP Ostrzeszów

Ruch Drogowy

PRĘDKOŚĆ - ZERO TOLERANCJI - podsumowanie 19 marca 2017r.

Ostrzeszowscy policjanci podsumowali pierwszy dzień działań pod nazwą PRĘDKOŚĆ - ZERO TOLERANCJI. Nadmierna prędkość, to w dalszym ciągu przyczyna kolizji i wypadków drogowych. Apelujemy - kierowco ściągnij nogę z gazu!

W niedzielę (19.03.2017r.) na terenie województwa wielkopolskiego rozpoczęła się akcja pod nazwa PRĘDKOŚĆ - ZERO TOLERANCJI. Przedmiotowe działania ukierunkowane są na "piratów drogowych". Przypominamy, że nadmierna prędkość, to jedna z głównych przyczyn wypadków i kolizji na polskich drogach. Większości zdarzeń drogowych można by uniknąć, gdyby kierowcy przestrzegali ograniczeń prędkości wynikających z przepisów i znaków drogowych.

Akcja PRĘDKOŚĆ - ZERO TOLERANCJI również realizowana jest w powiecie ostrzeszowskim. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie przy użyciu urządzeń technicznych do pomiaru prędkości prowadzą kontrole pojazdów. W niedzielę (19.03.2017r.) w przedmiotowych działaniach brało udział 6 funckjonariuszy, którzy skontrolowali łącznie 45 pojazdów. Podczas działań mundurowi ujawnili łącznie 25 wykroczeń drogowych, z czego 10 dotcyzyło przekroczenia prędkości. Policjanci również zatrzymali 5 dowodów rejestracyjnych.

Przypominamy, że przez najbliższe dni policjanci na terenie województwa wielkopolskiego będą konsekwentnie egzekwować przestrzeganie przepisów dotyczących dozwolonych prędkości. Tym samym apelujemy do kierujących, aby zwolnić, nie ze względu na karę grzywny, jaką policjant może nałożyć, ale ze względu na bezpieczeństwo własne oraz innych uczestników dróg.

 

Tabela wyników działań  z terenu całej Wielkopolski:

 

Pliki do pobrania

  • 28 KB