Policyjne działania BUS&TRUCK - Ruch Drogowy - KPP Ostrzeszów

Ruch Drogowy

Policyjne działania BUS&TRUCK

Policjanci z ostrzeszowskiej drogówki prowadzili działania pod nazwą BUS&TRUCK. Akcja miała na celu przeprowadzenie kontroli pojazdów ciężarowych oraz autobusów pod kątem ich stanu technicznego. W wyniku wtorkowych działań mundurowi ujawnili 13 pojazdów ze złym stanem technicznym.

W miniony wtorek (25.07.2017r.) policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie, na terenie powiatu prowadzili działania pod nazwą BUS&TRUCK. W tym dniu funkcjonariusze szczególną uwagę zwracali na stan techniczny pojazdów ciężarowych i autobusów oraz w jaki sposób przewożone są osoby i towary.

Podczas działań funkcjonariusze skontrolowali łącznie 50 pojazdów, z czego 43, to były samochody ciężarowe. Mundurowi w czasie kontroli ujawnili 13 pojazdów ze złym stane technicznym oraz 2 przekroczenia prędkości przez kierujących ciężarówkami. Ponadto funkcjonariusze zatrzymali 8 dowodów rejestracyjnych.

Mając na uwadze bezpieczęństwo osób poruszających się po drogach powiatu ostrzeszowskiego, apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności przez kierujących wszlkimi pojazdami. Jednocześnie informujęmy, że tego typu kontrolem będą prowadzone w celu wyeliminowania nieprawidłowości w przewozie osób i towarów.