Podsumowanie działań "Bezpieczne Wakacje 2017" - Ruch Drogowy - KPP Ostrzeszów

Ruch Drogowy

Podsumowanie działań "Bezpieczne Wakacje 2017"

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie podsumowali działania "Bezpieczne Wakacje 2017", które realizowane były przez okres wakacji letnich. Od 24.06 do 31.08.2017r. doszło do 5 wypadków drogowych i 77 kolizji. W wyniku zdarzeń jedna osoba poniosła śmierć, a cztery osoby zostały ranne.

Od 24 czerwca 2017r. policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie przez okres wakacji letnich prowadzili wzmożone działania pod nazwą "Bezpieczne Wakacje 2017".

Jak już informowaliśmy, funkcjonariusze podczas okresu dwóch miesięcy zwracali szczególną uwagą na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży. Do działań zaangażowani byli policjanci z wszystkich pionów. Funkcjonariusze kontrolowali zorganizowane formy wypoczynku dla najmłodszych oraz miejsca gromadzenia sie dzieci i młodzieży. Z kolei policjanci z ostrzeszowskiej drogówki szczególną uwagę skupiali na sposób przewożenia najmłodszych, kontrolowali prędkość pojazdów przejeżdżających przez powiat ostrzeszowski, zapięcie pasów bezpieczeństwa przez kierującego i pasażerów oraz stan techniczny pojazdów.

W okresie od 24 czerwca do 31 sierpnia br. Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie odnotowała 5 wypadków drogowych i 77 kolizji. W wyniku zdarzeń drogowych jedna osoba poniosła śmnierć, a cztery osoby zostały ranne. Ponadto we wskazanym okresie funkcjonariusze zatrzymali 35 osób, które kierowały pojazdami mechanicznymi w stanie nietrzeźwości, 15 osób, które kierowały pojazdami mechanicznymi w stanie po użyciu alkoholu oraz 11 osób, które kierowały rowerami po alkoholu.