Działania "PRĘDKOŚĆ - ZERO TOLERANCJI" - Ruch Drogowy - KPP Ostrzeszów

Ruch Drogowy

Działania "PRĘDKOŚĆ - ZERO TOLERANCJI"

W niedzielę na drogach powiatu ostrzeszowskiego zostaną przeprowadzone kolejne działania pod kryptonimem "PRĘDKOŚĆ - zero tolerancj". Apelujemy do kierowców o "zdjęcie nogi z gaz

W dniu 08.07.2018 roku na terenie całego kraju zostaną przeprowadzone wzmożone działania ukierunkowane na ujawnienie kierujących, którzy nie stosują się do przepisów drogowych w zakresie prędkości jazdy. W tym dniu możemy spodziewać się kaskadowych kontroli drogowych, przede wszystkim w miejscach występowania zagrożeń. Warto również podkreślić, że jazda z nadmierną prędkością niedostosowaną do warunków drogowych jest nadal jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

Ważnym elementem są również prowadzone przez policję działania profilaktyczno-edukacyjne, które mają  na celu kształtowanie świadomości oraz zachęcenie odbiorców do przestrzegania przepisów ruchu drogowego, szczególnie w zakresie obowiązujących limitów prędkości jazdy oraz dostosowania tej prędkości do warunków ruchu czy warunków atmosferycznych panujących na drodze. Ukazują one także skutki brawurowej jazdy, jazdy po alkoholu, bez zapiętych pasów czy urządzeń przeznaczonych do przewozu dzieci, a także używania telefonów komórkowych podczas jazdy.

Apelujemy do kierowców o ostrożność i zdrowy rozsądek - "Prędkość zabija. Włącz myślenie".