Już jutro działania pk. "Kaskadowy pomiar prędkości" - Ruch Drogowy - KPP Ostrzeszów

Ruch Drogowy

Już jutro działania pk. "Kaskadowy pomiar prędkości"

W najbliższy wtorek, w ramach prowadzonych w dniach 14-16 sierpnia br. działań "Bezpieczny sierpień 2018", na drogach powiatu ostrzeszowskiego zostaną przeprowadzone działania pod kryptonimem "Kaskadowy pomiar prędkości". Apelujemy do kierowców o "zdjęcie nogi z gazu".

W dniu 14.08.2018 roku, w ramach prowadzonych w dniach 14-16 sierpnia br. działań "Bezpieczny sierpień 2018", na terenie powiatu ostrzeszowskiego zostaną przeprowadzone wzmożone działania ukierunkowane na ujawnienie kierujących, którzy nie stosują się do przepisów drogowych w zakresie prędkości jazdy. W tym dniu możemy spodziewać się kaskadowych kontroli drogowych, przede wszystkim w miejscach występowania zagrożeń. Warto również podkreślić, że jazda z nadmierną prędkością niedostosowaną do warunków drogowych jest nadal jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

Ważnym elementem są również prowadzone przez policję działania profilaktyczno-edukacyjne, które mają  na celu kształtowanie świadomości oraz zachęcenie odbiorców do przestrzegania przepisów ruchu drogowego, szczególnie w zakresie obowiązujących limitów prędkości jazdy oraz dostosowania tej prędkości do warunków ruchu czy warunków atmosferycznych panujących na drodze. Ukazują one także skutki brawurowej jazdy, jazdy po alkoholu, bez zapiętych pasów czy urządzeń przeznaczonych do przewozu dzieci, a także używania telefonów komórkowych podczas jazdy.

Apelujemy do kierowców o ostrożność i zdrowy rozsądek - "prędkość zabija. Włącz myślenie".

 

Autor: Magdalena Hańdziuk