Akcja "Czysta Szyba" w Ostrzeszowie (07.12.2011r.) - Ruch Drogowy - KPP Ostrzeszów

Ruch Drogowy

Akcja "Czysta Szyba" w Ostrzeszowie (07.12.2011r.)

img_0654W dniu dzisiejszym od samego rana policjanci z drogówki wręczali kierującym pojazdami skrobaczki do szyb. Te działania były prowadzone w ramach akcji „czysta szyba”, która ma na celu zwrócenie uwagi kierujących na znaczenie czystej szyby podczas kierowania pojazdem. Niestety coraz częściej kierujący samochodami zapominają o czystej szyby, co wiąże się z właściwą widocznością. Jednocześnie w związku z ustanowionym „Tygodniem Bezpieczeństwa Ruchu drogowego”, który obchodzony jest w dniach 5-11 grudnia b.r. ostrzeszowscy policjanci będą szczególnie zwracać uwagę użytkowników dróg na podstawowe problemy z jakimi mogą spotkać się na drogach.


Akcja „Czysta Szyba”, to jedno z przedsięwzięć współpracy Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Kaliszu.

W dniu dzisiejszym (07.12.2011r.) ostrzeszowscy policjanci z Zespołu Ruchu Drogowego od samego rana wręczali kierującym pojazdami skrobaczki do szyb wraz z prewencyjną ulotką informującą o ważnym znaczeniu czystej szyby. W związku ze zbliżającym się okresem zimowym, a tym samym opadami śniegu oraz zamrożonymi szybami, kierujący pojazdami niejednokrotnie zapominają o poprawieniu widoczności poprzez oczyszczenie szyb pojazdu. Może ta rzecz wydawać się błaha i zupełnie oczywista, jednak niedokładne usunięcie śniegu i lodu z szyb jest przyczyną wielu wypadków. Bardzo często w okresie zimowym widać na drogach poruszające się całkowicie zasypane śniegiem samochody. Poruszający się nimi kierowcy mają znacznie ograniczone pole widzenia, co zwiększa znacznie ryzyko wypadku drogowego. Także niejednokrotnie w okresie zimowym można zauważyć pojazdy, których kierowcy mają usunięty lód z szyby w pojeździe tylko w postaci niewielkiego koła. Tacy kierowcy są zagrożeniem sami dla siebie oraz dla innych uczestników ruchu drogowego. Nawet jeśli bardzo się śpieszymy powinniśmy starannie oczyścić wszystkie szyby samochodu oraz lusterka z zalegającego tam śniegu oraz lodu. Pamiętajmy, aby usunąć również śnieg ze świateł samochody oraz czy spryskiwacze nie są zatkane lodem.

Dzisiejsza akcja została przeprowadzona w ramach „Tygodnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego” (5-11.12.2011r), który został ustanowiony przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, a jej członkiem również jest Policja. W tym tygodniu policjanci będą zwracać szczególna uwagę użytkownikom dróg na podstawowe problemy z jakimi mogą spotkać się na drogach. Tym podstawowym problemem, to między innymi znaczenie czystej szyby w pojeździe.

img_0649img_0651img_0654img_0653img_0650