Działania "Alkohol i Narkotyki" (17.01.2014r.) - Ruch Drogowy - KPP Ostrzeszów

Ruch Drogowy

Działania "Alkohol i Narkotyki" (17.01.2014r.)

alkomat_2Ostrzeszowscy policjanci przeprowadzili po raz kolejny działania pod nazwą „Alkohol i Narkotyki”. Akcja miała na celu ujawnianie i eliminowanie z dróg nietrzeźwych kierowców oraz kierujących będących pod działaniem środków działających podobnie do alkoholu.

Alkohol i pojazd, to niestety przyczyna wielu tragicznych zdarzeń drogowych. Ostrzeszowscy policjanci chcąc ograniczyć liczbę takich zdarzeń, na drogach powiatu ostrzeszowskiego systematycznie prowadzą wzmożone działania kontrolne ukierunkowane na ujawnianie osób jadących na "podwójnym gazie". Takie działania były przeprowadzone w dniu 17 stycznia 2014 roku i trwały cały dzień. 

Mundurowi przebadali łącznie 253 osoby kierujące pojazdami, w tym także sprawdzili stan trzeźwości 19 osób kierujących autobusami PKS. Wszystkie skontrolowane osoby były trzeźwe. Także policjanci podczas kontroli nie ujawnili osób kierujących pojazdami po narkotykach. 

W dniu prowadzonych działań funkcjonariusze zatrzymali tylko jedną osobę w stanie nietrzeźwości, był to mężczyzna jadący na rowerze. Przeprowadzone wobec niego badanie wykazało ponad dwa promile alkoholu.

Ostrzeszowscy policjanci przypominają, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. Za wykroczenie kierowania rowerem w stanie nietrzeźwości, grozi kara aresztu nawet do 30 dni albo kara grzywny nawet do 5000 zł.