Wzmożone działania PRÊDKOŚĆ (21.03.2014r.) - Ruch Drogowy - KPP Ostrzeszów

Ruch Drogowy

Wzmożone działania PRÊDKOŚĆ (21.03.2014r.)

predkoscPrzekraczanie dozwolonych prędkości, to nadal jedna z przeważających przyczyn zdarzeń drogowych na terenie powiatu ostrzeszowskiego. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Ostrzeszowie dniu 21 marca 2014r. przeprowadzili wzmożone działania ukierunkowane na przekraczanie prędkości przez kierujących pojazdami.

W miniony piątek - w pierwszy dzień wiosny (21.03.2014r.) policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie prowadzili wzmożone działania pod nazwą "prędkość". Niestety nadmierna prędkość, to nadal dominująca przyczyna wypadków i kolizji drogowych. 

W działaniach policjanci z drogówki wykorzystali także pojazd wyposażony w videorejestrator.

W wyniku podjętych działań mundurowi ujawnili 23 przypadki przekroczenia prędkości. W stosunku do 21 kierujących pojazdami mundurowi przeprowadzili postępowanie mandatowe. Ponadto podczas kontroli mundurowi ujawnili również trzy przypadki, gdzie kierujący nie mieli zapiętych pasów bezpieczeństwa. 

Aby poprawić stanu bezpieczeństwa na drogach powiatu ostrzeszowskiego policjanci z drogówki będą cyklicznie prowadzić takie działania.