Ruch Drogowy

Ostrzeszowska drogówka prowadziła działania "Prędkość" (02.03.2015r.)

predkoscPolicjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie dniu 2 marca 2015r. prowadzili wzmożone działania ukierunkowane na egzekwowanie dostosowania prędkości do wprowadzonych ograniczeń na obszarze zabudowanym i niezabudowanym. W wyniku akcji mundurowi ujawnili 33 kierujących pojazdami, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. Ponadto 2 osoby nie miały zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Dynamiczny wzrost liczby uczestników ruchu drogowego potęguje stopień zagrożenia życia i zdrowia osób korzystających z dróg. Skala wypadków w Polsce, zwłaszcza ze skutkiem śmiertelnym, niestety należy do największych w krajach UE. Główną przyczyną wypadków powodowanych przez kierujących pojazdami, to niedostosowanie prędkości do warunków ruchu.

Należy podkreślić, że zmniejszenie tego zagrożenia jest jednym z głównych priorytetów Policji, dlatego też prowadzone są wzmożone działania ukierunkowane na egzekwowanie dostosowania odpowiedniej prędkości także na drogach powiatu ostrzeszowskiego. 

Działania odbyły się w poniedziałek (02.03.2015r.) i trwały w godzinach  6:00 - 22:00. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie przy pomocy pojazdu wyposażonego w videorejestrator oraz Ręcznych Mierników Prędkości ujawniali tego typu wykroczenia w terenie zabudowanym oraz niezabudowanym.  

Podczas akcji mundurowi zatrzymali 33 kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. Wobec tych osób policjanci zastosowali postępowanie mandatowe. Ponadto podczas kontroli stróże prawa ujawnili dwa przypadki, gdzie kierujący oraz jeden pasażer nie mieli zapiętych pasów bezpieczeństwa. 

Aby poprawić stan bezpieczeństwa na drogach powiatu ostrzeszowskiego policjanci z drogówki będą cyklicznie prowadzić takie działania.