Kolejene działania "Alkohol i Narkotyki" (06.07.2015r.) - Ruch Drogowy - KPP Ostrzeszów

Ruch Drogowy

Kolejene działania "Alkohol i Narkotyki" (06.07.2015r.)

rd-rdPolicjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie przeprowadzili kolejne wzmożone działania ukierunkowane na ujawnianie nietrzeźwych użytkowników dróg. Mundurowi przebadali łącznie 483 kierujących, wśród tych osób ujawnili czterech kierujących po alkoholu. Ponadto dwie osoby nie stosowały się do orzeczonego wobec nich zakazu kierowania pojazdami. 

Od samego rana w miniony poniedziałek (06.07.2015r.) policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie prowadzili wzmożone działania ukierunkowane na ujawnienia nietrzeźwych użytkowników dróg.

Przy pomocy urządzeń bezdotykowych do pomiaru alkoholu, mundurowi skontrolowali łącznie 483 kierujących. Podczas działań policjanci zatrzymali dwie osoby, które kierowały pojazdami w stanie nietrzeźwości oraz dwie osoby, które kierowały w stanie po użyciu alkoholu. Ponadto w wyniku podjętych czynności funkcjonariusze ujawnili dwie osoby, które kierując nie stosowały się do orzeczonego wobec nich zakazu kierowania pojazdami.

1. Po godz. 8:00 w Grabowie nad Prosną przy ul. Ostrzeszowskiej samochodem osobowym marki fiat punto kierował mężczyzna (mieszkaniec gm. Grabów nad Prosną). Przeprowadzone wobec niego badanie wykazało stan po użyciu alkoholu. Ponadto okazało się, że sprawca posiadał już czynny zakaz kierowania wszelkimi pojazdami, czym nie stosował się do orzeczenia Sądu.

2. Tuż przed godz. 9:00 także w Grabowie nad Prosną przy ul. Ostrzeszowskiej, policjanci do kontroli drogowej zatrzymali mężczyznę (mieszkaniec gm. Grabów nad Prosną) kierującego motorowerem marki hanglong. Przeprowadzone wobec niego badanie wykazało stan nietrzeźwości.

3. Przed godz. 13:00 dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Myślniew kierujący motorowerem jadąc przed samochodem zajeżdżał drogę. Swoim zachowaniem zmusił jadącego za nim pojazdem do gwałtownego hamowania oraz zmiany kierunku jazdy. Zgłaszający również podkreślił, że motorowerzysta najprawdopodobniej jest pod wpływem alkoholu.

Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że motorowerem kierował 61-letni mężczyzna (mieszkaniec gm. Kobyla Góra), który kierował pod znacznym wpływem alkoholu - przeprowadzone badanie wykazało blisko trzy promile alkoholu. Ponadto sprawca kierując nie stosował się do orzeczonego przez Sąd wobec niego zakazu  kierowania wszelkimi pojazdami. 

W tym przepadku godna pochwały jest prawidłowa reakcja obywatelska! Dzięki takim zgłoszeniom możemy wpłynąć na bezpieczeństwo innych osób. 

4. Po godz. 17:00 w Kobylej Górze przy ul. Leśnej policjanci zatrzymali do kontroli rowerzystę (mieszkaniec gm. Kobyla Góra). Mężczyzna był nietrzeźwy, przeprowadzone wobec niego badanie wykazało ponad promil alkoholu. 

W wyżej opisanych sprawach toczą się dalsze czynności, o losie sprawców zdecyduje Sąd.

Przypominamy, że alkohol i narkotyki plus pojazd, to niestety w dalszym ciągu przyczyna wielu tragicznych zdarzeń drogowych. Policjanci chcąc ograniczyć takim sytuacjom będą prowadzić podobne działania ukierunkowane na ujawnianie osób jadących na po alkoholu bądź środkach podobnie działających.