Ruch Drogowy

Ostrzeszowska drogówka ujawniała nietrzeźwych na drogach (24.08.2015r.)

alkomatPolicjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie przeprowadzili kolejne wzmożone działania ukierunkowane na ujawnianie nietrzeźwych użytkowników dróg. Tym razem mundurowi przebadali łącznie 722 kierujących. Niestety 8 osób kierowało pojazdami po alkoholu, 3 osoby nie korzystały z pasów bezpieczeństwa.

W miniony poniedziałek (24.08.2015r.) od samego rana, bo już od godziny 5:00 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie prowadzili wzmożone działania ukierunkowane na ujawnienia nietrzeźwych użytkowników dróg.

Przy pomocy urządzeń bezdotykowych do pomiaru alkoholu, mundurowi skontrolowali łącznie aż 722 kierujących.

Podczas działań na drogach powiatu ostrzeszowskiego policjanci zatrzymali 8 osób, które kierowały pojazdami po alkoholu: cztery osoby kierowały pojazdami mechanicznymi w stanie nietrzeźwości i cztery osoby kierowały pojazdami mechanicznymi w stanie po użyciu alkoholu. 

Policanci sześciu kierującym zatrzymali uprawnienia do kierowania pojazdami, o dalszym losie tych osób zdecyduje Sąd. Ponadto w wyniku działań mundurowi ujawnili trzy osoby, które nie korzystały z pasów bezpieczeństwa, tj. jeden kierujący oraz dwóch pasażerów. 

Przypominamy, że alkohol i narkotyki plus pojazd, to niestety w dalszym ciągu przyczyna wielu tragicznych zdarzeń drogowych. Policjanci chcąc ograniczyć takim sytuacjom będą systematycznie prowadzić podobne działania ukierunkowane na ujawnianie osób jadących na po alkoholu bądź środkach podobnie działających.