Ruch Drogowy

Przebadali łącznie 1414 kierujących, ujawnili tylko 3 po alkoholu (21.11.2015r.)

alkomat_2Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie przy współpracy funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu przeprowadzili wzmożone działania ukierunkowane na ujawnianie nietrzeźwych użytkowników dróg. Mundurowi przebadali łącznie 1414 kierujących, wśród tych osób ujawnili trzech kierujących po alkoholu.

Wzmożone działania odbyły się w sobotę (21.11.2015r.) od wczesnych godzin rannych. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Ostrzeszowie wspomagani przez Wydział Ruchu Drogowego KWP w Poznaniu kontrolowali trzeźwość kierujących pojazdami na terenie całego powiatu ostrzeszowskiego.  

Przy pomocy urządzeń bezdotykowych do pomiaru alkoholu, mundurowi skontrolowali łącznie 1414 kierujących. Podczas działań policjanci zatrzymali dwie osoby, które kierowały pojazdami w stanie po użyciu alkoholu oraz jedną osobę, która kierowała w stanie nietrzeźwości. Ponadto podczas kontroli mundurowi ujawnili 4 osoby, które nie miały zapiętych pasów oraz w 1 przypadku nieprawidłowo było przewożone dziecko. 

1. W Ostrzeszowie przy ul. W. Gorgolewskiego, tuż przed godzinie 8:00 policjanci do kontroli drogowej zatrzymali 50-letniego mieszkańca Ostrzeszowa, który kierował renaultem clio. Przeprowadzone badanie wykazało stan po użyciu alkoholu. Sprawcy wykroczenia mundurowi zatrzymali prawo jazdy.

2. W Grabowie nad Prosną przy ul. Ostrzeszowskiej, po godzinie 14:30 policjanci zatrzymali 50-letniego mieszkańca gm. Mikstat kierującego samochodem marki daihatsu. Mężczyzna kierował pojazdem w stanie po użyciu alkoholu. W tym przypadku również mundurowi zatrzymali sprawcy uprawnienia do kierowania.

3. W Kraszewicach przy ul. Wieluńskiej tuż przed północą, funkcjonariusze do kontroli drogowej zatrzymali 24-letniego mężczyznę (obyw. Ukrainy, przebywający na terenie gm. Kraszewice), który kierował samochodem marki volkswagen golf. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wobec 24-latka wykazało ponad promil alkoholu. Sprawcy funkcjonariusze uniemożliwili dalszą jazdę oraz zatrzymali prawo jazdy.

W wyżej opisanych sprawach toczą się dalsze czynności, o losie sprawców zdecyduje Sąd.

Przypominamy, że alkohol i narkotyki plus pojazd, to niestety w dalszym ciągu przyczyna wielu tragicznych zdarzeń drogowych. Policjanci chcąc ograniczyć takim sytuacjom będą prowadzić podobne działania ukierunkowane na ujawnianie osób jadących na po alkoholu bądź środkach podobnie działających.